Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  1216:  ŠK Sokol Vyšehrad E - TJ Kobylisy E

9.1. v utkání 1216 ŠK Sokol Vyšehrad E - TJ Kobylisy E seděli na 2. a 3. šachovnici v nesprávném pořadí hráči družstva ŠK Sokol Vyšehrad E. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem (čl.3.6.8) prohrává družstvo ŠK Sokol Vyšehrad E kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 1216 na 2,5:5,5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 3323:  ŠK Mahrla Praha C - SK Lokomotiva Radlice C

18.1. v utkání  3323 ŠK Mahrla Praha C - SK Lokomotiva Radlice C  zařadil kapitán družstva SK Lokomotiva Radlice C do sestavy 4 nekmenové hráče (1 volného hráče + 3 hosty), čímž porušil ustanovení čl. 3.6.10 Soutěžního řádu, ze kterého vyplývá, že v sestavě 8-členného družstva mohou být uvedeni nejvýše 3 nekmenoví hráči (cizinci+hosté+volní hráči). Protože nelze zjistit, který z oněch 4 nekmenových hráčů by nebyl uveden v sestavě, kdyby nebylo porušeno výše zmíněné ustanovení SŘ, nelze ani uplatnit tvrdší sankci, ovlivňující výsledek utkání 3323, než: že až čtvrtý nekmenový hráč (tj. hráč uvedený na 8. šachovnici) byl použit neoprávněně. Na 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavené dvojice. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo SK Lokomotiva Radlice C kontumačně partii této nesprávně sestavené dvojice, protože ale soupeř (ŠK Mahrla Praha C) 8. šachovnici neobsadil, upravuje se výsledek na této šachovnici na 0K:0K. Proto se upravuje výsledek utkání 3323 na 3,5:3,5.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 2216:  ŠK Praha - Smíchov B - DDM Praha 6 B

11.1. v utkání 2216 ŠK Praha - Smíchov B - DDM Praha 6 B zařadil kapitán družstva ŠK Praha - Smíchov B do sestavy 5 nekmenových hráčů (3 hosty + 2 volné hráče), čímž porušil ustanovení čl. 3.6.10 Soutěžního řádu, ze kterého vyplývá, že v sestavě 8-členného družstva mohou být uvedeni nejvýše 3 nekmenoví hráči (cizinci+hosté+volní hráči). Protože nelze zjistit, který z oněch 5 nekmenových hráčů by nebyl uveden v sestavě, kdyby nebylo porušeno výše zmíněné ustanovení SŘ, nelze ani uplatnit tvrdší sankci, ovlivňující výsledek utkání 2216, než: že až čtvrtý nekmenový hráč (tj. hráč uvedený na 4. šachovnici) byl použit neoprávněně. Na 4. až 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo ŠK Praha - Smíchov B kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 2216 na 1:7. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 3133:  ŠK Loko Praha D - Šachový klub Praha 4 C

23.1. v utkání  3133 ŠK Loko Praha D - Šachový klub Praha 4 C  zařadil kapitán družstva Šachový klub Praha 4 C do sestavy 4 nekmenové hráče (1 hosta + 3 volné hráče), čímž porušil ustanovení čl. 3.6.10 Soutěžního řádu, ze kterého vyplývá, že v sestavě 8-členného družstva mohou být uvedeni nejvýše 3 nekmenoví hráči (cizinci+hosté+volní hráči). Protože nelze zjistit, který z oněch 4 nekmenových hráčů by nebyl uveden v sestavě, kdyby nebylo porušeno výše zmíněné ustanovení SŘ, nelze ani uplatnit tvrdší sankci, ovlivňující výsledek utkání 3133, než: že až čtvrtý nekmenový hráč (tj. hráč uvedený na 8. šachovnici) byl použit neoprávněně. Na 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo Šachový klub Praha 4 C kontumačně partii této nesprávně sestavené dvojice. Protože kontumovaná partie skončila stejným výsledkem jako po kontumaci, zůstává výsledek utkání 3133 beze změny, tj. 5,5:2,5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.