Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 2236:  ŠK Smíchov B - TJ Bohemians Praha G

23.1. v utkání 2236 ŠK Smíchov B - TJ Bohemians Praha G zařadil kapitán družstva ŠK Praha - Smíchov B do sestavy 4 nekmenové hráče (1 hosta + 1 cizince + 2 volné hráče), čímž porušil ustanovení čl. 3.6.2 Soutěžního řádu, ze kterého vyplývá, že v sestavě 8-členného družstva mohou být uvedeni nejvýše 3 nekmenoví hráči (cizinci+hosté+volní hráči). Protože nelze zjistit, který z oněch 4 nekmenových hráčů by nebyl uveden v sestavě, kdyby nebylo porušeno výše zmíněné ustanovení SŘ, nelze ani uplatnit tvrdší sankci, ovlivňující výsledek utkání 2236, než: že až čtvrtý nekmenový hráč (tj. hráč uvedený na 6. šachovnici) byl použit neoprávněně. Na 6. až 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo ŠK Praha - Smíchov B kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 2236 na 2,5:5,5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  3143:  ŠO Praga Praha D - Dukla G

30.1. v utkání  3143 ŠO Praga Praha D - Dukla G  seděli na 4. až 6. šachovnici v nesprávném pořadí hráči (9,10,7) družstva Dukla G. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo Dukla G kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 3143 na 5,5:2,5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  1144:  ŠK Mahrla B - Sokol Praha Vršovice C

31.1. v utkání  1144 ŠK Mahrla B - Sokol Praha Vršovice C  seděli na 2. a 3. šachovnici v nesprávném pořadí hráči (3,2) družstva Sokol Praha Vršovice C. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo Sokol Praha Vršovice C kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 1144 na 5:3. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 3352:  Unichess G - USK Praha C

5.2. v utkání  3352 Unichess G - USK Praha C  zařadil kapitán družstva USK Praha C do sestavy 4 nekmenové hráče (1 hosta + 3 volné hráče), čímž porušil ustanovení čl. 3.6.2 Soutěžního řádu, ze kterého vyplývá, že v sestavě 8-členného družstva mohou být uvedeni nejvýše 3 nekmenoví hráči (cizinci+hosté+volní hráči). Protože nelze zjistit, který z oněch 4 nekmenových hráčů by nebyl uveden v sestavě, kdyby nebylo porušeno výše zmíněné ustanovení SŘ, nelze ani uplatnit tvrdší sankci, ovlivňující výsledek utkání 3352, než: že až čtvrtý nekmenový hráč (tj. hráč uvedený na 5. šachovnici) byl použit neoprávněně. Na 5. až 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo USK Praha C kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 3352 na 7:1. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  3163:  USK Praha B - ŠK Mlejn A

12.2. v utkání  3163 USK Praha B - ŠK Mlejn A  seděli na 2. a 3. šachovnici v nesprávném pořadí hráči  (6,5) družstva ŠK Mlejn A. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo ŠK Mlejn A kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 3163 na 6:2. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  3285: ŠK DP Praha H - PORG - SNAD Kbely

25.2. v utkání  3285 ŠK DP Praha H - PORG - SNAD Kbely  seděli na 6. a 7. šachovnici v nesprávném pořadí hráči (12,10) družstva ŠK DP Praha H - PORG. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo ŠK DP Praha H - PORG kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 3285 na 3:5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání 3185: SK OAZA Praha G - Dukla G

Z čl. 3.6.4. Soutěžního řádu ("Hráč, který je v průběhu soutěžního ročníku v jednom družstvu kontumován podruhé v důsledku nedostavení se k utkání nebo dostavení se po časovém limitu (např. viz čl. 3.6.8.3.6), nesmí už nastoupit v dalších utkáních tohoto družstva do konce soutěže.") vyplývá, že hráč, který je 2x kontumován z důvodu nedostavení se k partii v jednom družstvu, má zastavenu činnost do konce soutěžního ročníku pro toto družstvo automaticky. To je případ Valešové Šárky v družstvu Dukla G (skupina 31), která byla z tohoto důvodu kontumován podruhé v 5. kole (poprvé v 1. kole) a proto v 6. až 11. kole nesměla být již uvedena v sestavě tohoto družstva.

27.2. v sestavě utkání 3185 SK OAZA Praha G - Dukla G (8. kolo) však uvedena byla (na 1. šachovnici), čímž pro družstvo Dukla G nastal případ neoprávněného startu hráče. Na 1. až 8. šachovnici tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo Dukla G kontumačně všechny partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto STK upravuje výsledek utkání 3185 na 8:0.  Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.

Rozhodnutí STK o úpravě výsledku utkání  31114 :  ŠK DP Praha G - SK OAZA Praha G

25.3. v utkání  31114 ŠK DP Praha G - SK OAZA Praha G  seděli na 6. a 7. šachovnici v nesprávném pořadí (12,11) hráči družstva ŠK DP Praha G. Na těchto šachovnicích tím nastal případ nesprávně sestavených dvojic. V souladu se Soutěžním řádem prohrává družstvo ŠK DP Praha G kontumačně partie těchto nesprávně sestavených dvojic. Proto se upravuje výsledek utkání 31114 na 2,5:5,5. Pro účely klasifikace (zápočet na ELO) budou výše zmíněné kontumované partie započítány tak jak byly sehrány.