
- akce již proběhla.
Řešitelská soutěž ISC
25.1. v 11:00 - 16:00
Navigace pro Akce
International Solving Contest 2026
Řešitelská soutěž International Solving Contest 2026 se uskuteční v neděli 25.1.2026 od 11 hodin v Praze v zasedací místnosti sportovního areálu OAZA v Krči na Praze 4 na adrese Jeremenkova 106.
Je to na horním konci Jeremenkovy ulice poblíž křižovatky s ulicemi Na Strži a Olbrachtova.
Mapa místa konání.
Soutěžní místnost je v nižší budově mezi tenisovými kurty za hotelem Oáza.
Nedaleko jsou autobusové zastávky „Na Strži“ linek 118 a 193, obě staví u metra „C“ Budějovická.
Na ulici Jeremenkova lze parkovat, modré zóny jsou v neděli bezplatné. K areálu Oaza patří i placené parkoviště.
Soutěž je celosvětově časově synchronizovaná, začátek je stanoven na 11:00 SEČ, kdy by mělo začít 1. kolo. Přestávka mezi koly může být v rozsahu 30-90 minut (bývá cca 30 minut).
V soutěži není startovné.
Výsledky kategorie 1 (6 skladeb na 2 hodiny, 2 kola) se započítávají do řešitelského ratingu.
Kategorie 2, určená pro soutěžící s řešitelským ratingem do 2000, má 6 jednodušších skladeb k řešení v každém kole (také 2 hodiny), rating se též započítává.
Je otevřena také kategorie 3 pro mládež do 13 let – narozeni 2013 či mladší (čtyři 2#, jedna 3# a jedna studie, jedno dvouhodinové kolo 11:00-13:00).
Vezměte si s sebou psací potřeby a aspoň jednu šachovou soupravu. Pokud budete chtít řešit „najednou“ několik skladeb, můžete použít několik svých souprav, v tom případě doporučujeme menší šachovnice, aby se na stůl vešly. Nemůže-li si někdo vzít vlastní šachy, dejte mi vědět na kontakt níže, abychom pár souprav zajistili.
Také doporučujeme vzít si občerstvení (pití a příp. něco k jídlu), v areálu je sice bufet a pizzerie, ale nebude čas tam během soutěže zajít.
Přihlášky zasílejte na adresu nebo e-mail: Pavel Kameník, Vršní 45, 182 00 Praha 8, problem64@wo.cz.
Program (se skladbami pro kategorii 1):
11.00 – 1. kolo: 6 skladeb (2#, 3#, n#, studie, S#, P#) na 2 hodiny
13.00 – přestávka na oběd, vyhodnocení 1. kola
13.30 – 2. kolo: 6 skladeb (2#, 3#, n#, studie, S#, P#) na 2 hodiny
15.50 – vyhodnocení celé soutěže, vyhlášení výsledků
Chcete-li si vyzkoušet předem obtížnost řešení skladeb, stáhněte si soutěžní skladby z předchozích let:
ISC 2025, ISC 2020
Pořadatel a hlavní rozhodčí: WFCC, Arvydas Mockus
Národní rozhodčí: Pavel Kameník, problem64@wo.cz

